Button byl penalizován za kolizi s Maldonadem, Merhi za rychlost za safety carem

Button byl penalizován za kolizi s Maldonadem, Merhi za rychlost za safety carem

Jenson Button byl po Velké ceně Číny penalizován přičtením pěti sekund k výslednému času a odečtením dvou bodů z jeho superlicence. Merhi dostal stejný trest za to, že byl za safety carem příliš rychlý.

Britský závodník Jenson Button bojoval s Pastorem Maldonadem o dvanáctou příčku a Venezuelana za sebou držel několik kol. Ve čtrnácté zatáčce okruhu se Maldonado před svého soka dostal, pilot McLarenu se ale nevzdal a pokusil se Maldonada zpátky předjet. Vyvrcholilo to vzájemnou kolizí, kvůli které musel jezdec Lotusu odstoupit ze závodu.

Po závodě obdržel Button pětisekundovou penalizaci k výslednému času a navíc mu byly odečteny dva body ze superlicence (obdoba trestných bodů u řidičů v České republice). Britský závodník tak klesl na čtrnácté místo.

„Myslel jsem, že je tam dost prostoru na vnitřní straně. Nevím, co jiného bych k tomu řekl. Je to událost, která se doufám nebude už nikdy opakovat,“ řekl mistr světa z roku 2009 po závodě.

Potrestán byl po závodě v Šanghaji také Roberto Merhi. Ten dostal trest za překročení času delta během jízdy za safety carem. Pilot stáje Manor obdržel stejný trest jako Jenson Button.

Sdílejte na:
Zavřít