Button by se rád dočkal vítězství doma

Button by se rád dočkal vítězství doma

Britský závodník Jenson Button má pro tento víkend jediný úkol a tím je konečně dostat se na stupeň vítězů v jeho rodné zemi. Letos se mu to zatím povedlo třikrát.

Závody Formule 1 v Silverstonu jsou pro mnoho pilotů i stájí těmi nejdůležitějšími. Nejen, že okruh v Silverstone je tím nejstarším, ale Velká Británie je domovem pro dvanáct stájí a většina z nich by ráda získala vítězství právě na domácí půdě. Pro Buttona je motivace vyhrát v Silverstonu o to větší, že se tam ještě nikdy nepostavil na stupeň vítězů.

„Vždy jsem snil o tom, jaké by to asi bylo, kdybych vyhrál Velkou cenu Británie. Uměl bych si to nejspíš dobře představit, ale člověk neví, dokud si to neprožije,“ prohlásil pilot McLarenu. „Totéž jsem cítil a představoval si jako dítě, když jsem snil o tom, jak vyhraji v Monaku,“ dodal Button

Stejný pocit má ovšem i další Brit, Lewis Hamilton, kterému nejrychlejší okruh série stylově velmi vyhovuje. „Neumím slovy popsat, jaké to je vyhrát doma. A kdyby se mi to povedlo podruhé …,“ řekl bývalý světový šampion. „Kéž bych mohl potěšit diváky tím, že na konci uslyší britskou hymnu. Tehdy to byl jeden z největších momentů mé kariéry,“ dodal Hamilton.

Fanoušci mohou začít sázení, jak víkendové závody v Silverstonu dopadnou a zdali se Button konečně dostane na stupínek vítězů.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít