Buemi zůstává rezervním jezdcem Red Bullu

Buemi zůstává rezervním jezdcem Red Bullu

Sébastien Buemi bude i nadále rezervním jezdcem nejúspěšnějšího týmu posledních pěti let. Talentovaný Švýcar závodil tři roky za juniorský tým Red Bullu Toro Rosso. Od roku 2012 čeká na šanci v Red Bullu.

V letošním roce se Buemi stal společně se svým týmovým kolegou Anthony Davidsonem mistrem světa v seriálu FIA World Endurance Championship za tým Toyota. Buemi také závodil v nově vzniklé Formuli E. Všechny tyto závody by však Buemi určitě rád vyměnil za jeden ve formuli 1.

Pokud by se v příští sezóně z nějakých příčin nemohl závodu zúčastnit buďto Daniel Ricciardo, Daniil Kvjat, nebo také kterýkoliv z jezdců Toro Rosso, byl by Buemi první v řadě možných náhradníků. Ani to by mu však nemuselo zajistit, že by se závodu skutečně zúčastnil. V takových chvílích do hry vždy vstupují na prvním místě peníze, které může jezdec týmu za závodní sedačku přinést.

„Člověk nikdy nepřeje svým týmovým kolegům nic špatného. To by nebylo v pořádku. Upřímně můžu říci, že si užívám práci v simulátoru a snažím se být připravený pro případ, že bych byl potřeba také na trati. Kvůli tomu jsem podepsal smlouvu na další dva roky,“ říká skromně Švýcar, který ve formuli 1 dokázal získat 29 bodů.

Obecně se dá předpokládat, že pokud nedojde k vážnému zranění některého z jezdců tak se na Buemiho nedostane ani letos. Red Bull si totiž za svými jezdci stojí a ani v případě špatných výsledků by pravděpodobně nedošlo k nahrazení Ricciarda ani Kvjata. U Toro Rosso by jako náhradník v případě neuspokojivých výsledků připadal v úvahu spíše některý z mladých jezdců z akademie Red Bullu.

Sdílejte na:
Zavřít