Budoucnost není nikdy jistá, ví Vettel

Budoucnost není nikdy jistá, ví Vettel

Sebastian Vettel zatím nemá přesně naplánovanou svou závodní kariéru. Pohrává si s myšlenkou, že za pár let by mohl ve formuli 1 závodit pro jiný tým, popřípadě tento sport úplně opustit.

Trojnásobný šampión je horkým favoritem na zisk mistrovského titulu i v letošním roce, po závodě v Monaku vede průběžné pořadí o 21 bodů před druhým Kimi Räikkönenem.

Pokud by německý závodník triumf v šampionátu zopakoval i letos, bude teprve čtvrtým jezdcem, kterému se podařilo získat čtyři tituly, navíc jen dvěma pilotům se to povedlo v řadě za sebou.

Kolik mistrovských zářezů si Vettel za svou závodní kariéru připíše zatím není jasné, v posledních dnech navíc rozvířil vody, když poznamenal, že vůbec není jisté, za který tým bude za pár let závodit.

„Možná ve Formuli 1 za pět let vůbec nebudu, protože již nebudu mít motivaci,“ tvrdí německý závodník. „Možná ale budu závodit pro jiný tým, protože budu v tomto sportu hledat novou výzvu.“

„Každý se v průběhu let vyvíjí a tím se mění i jeho priority. V současné chvíli jsem ale v naprosto komfortní situaci a není potřeba nic měnit, jakákoliv změna by v současné chvíli byla krokem zpět. Nyní tedy rozhodně neplánuji nikam odcházet, to ale neznamená, že u tohoto týmu zůstanu navždy,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít