Budoucnost Caterhamu je opět nejasná

Budoucnost Caterhamu je opět nejasná

Tým Caterham se dlouhodobě potýká s vážnými finančními problémy. Jedinou záchranou je podle nového šéfa týmu desáté místo v poháru konstruktérů.

Caterham se v současné době nachází na 11. pozici v poháru konstruktérů. Podle nového šéfa týmu a bývalého pilota, Nizozemce Christijana Alberse, je však pro další budoucnost týmu klíčový zisk 10. pozice, za kterou by tým dostal finanční prémii v hodnotě přesahující 40 milionů dolarů.

„Desáté místo v poháru konstruktér je pro náš tým klíčové. Jsem však realista a vím, že prvně potřebujeme dobře fungující tým, který dokáže generovat co nejefektivnější vylepšení vozu. Poté se můžeme zaměřit na závodní dráhu a začít tlačit na pilu.“ uvedl Albers.

Původně malajský tým je posledních několik týdnů pod novým majitelem, jehož totožnost je nejasná. Nový majitel do týmu dosadil i nové vedení, přičemž se novým šéfem týmu stal bývalý závodník Formule 1 Christijan Albers. Ten však stojí před nelehkým úkolem restrukturalizovat tým, který je letošní rok zatím beznadějně poslední.

Konkurent z posledních let, ruská Marussia, má v letošní sezoně již dva body a v posledních letech předvádí výrazný technický pokrok. Nejblíže je tak Caterhamu tým Sauber, jenž se letos trápí a drží právě onu desátou pozici. Oba týmy se letos umístily nejlépe na jedenácté pozici, tedy jedno místo pod body. Sauber byl však také na dvanácté pozici. Druhá nejlepší pozice Caterhamu je třinácté místo. Sauber má však lepší finanční zázemí a tým má značně větší pravděpodobnost dosáhnout na bodované příčky.

Sdílejte na:
Zavřít