Bruno Senna střídá u Renaultu Heidfelda

Bruno Senna střídá u Renaultu Heidfelda

Brazilský mladíček Bruno Senna se počínaje Velkou cenou Belgie stává oficiálně náhradou německého pilota Nicka Heidfelda, nahradí jej minimálně do konce letošního ročníku.

Nick Heidfeld podle vedení stáje Renault nenaplnil předsezónní očekávání a nyní se nahlas hovoří o jeho vystřídání. Jeho nástupcem v černozlatém monopostu by se po nevýrazných výsledcích mohl stát mladičký Brazilec Bruno Senna, jež v roce 2010 působil v nováčkovském týmu HRT. Pilot dostal příležitost již v pátečním tréninku před Grand Prix Maďarska, většina z vedení týmu je podle všeho pro vystřídání německého jezdce, ačkoli nikdo z týmu tuto situaci zatím komentovat nechce.

Zaměstnanec seriózní stanice BBC Eddie Jordan prozradil, že střídání pilotů uvnitř stáje Renault není pouhou spekulací médií. Bývalý šéf vlastní stáje Jordan má s Heidfeldem dobrý vztah, vždyť v jeho stáji Němec dříve působil. Jediným problémem ovšem je, že Nick Heidfeld se svého místa ve stáji Renault nehodlá jen tak vzdát, moc dobře totiž ví, že angažmá pro sebe by již hledal jen velmi těžce.

Německý pilot se aktuálně nachází na osmé pozici v Poháru jezdců, na svého stájového kolegu Vitaly Petrova má náskok jednu pozici a dva mistrovské body, vedení stáje ovšem čekalo, že Heidfeld se stane lídrem týmu a bodů za první polovinou letošní sezony nasbírá mnohem více. „Quick Nick“ se svou účastí ve Velké ceně Belgie ovšem počítá. „Několik posledních závodů pro nás bylo neuvěřitelně náročných, podařilo se nám ale pochopit problematiku našeho vozu a do Belgie míříme s velkými vylepšeními a také vysokými ambicemi. Bude to jedna z prvních příležitostí v letošní sezoně, kdy budeme mít stoprocentní šanci na zisk dobrého umístění, bude to opravdu velké,“ nechal se slyšet Heidfeld.

K celé situaci se vyjádřil i Eric Boullier, šéf stáje Renault. „Nick je zkušený jezdec a patří mezi smetánku celé Formule 1. Bohužel v letošní sezoně rozhodně nepodává výkony, které od něj tým před začátkem ročníku očekával. V závodech podává pravidelně dobré výkony, ale v kvalifikaci se nedokáže uplatnit, často bývá pomalejší, než mnohem méně zkušený Vitaly. Řekněme, že je dobrý, ale není dost dobrý,“ řekl.

Nick Heidfeld se v letošní sezoně podíval jednou na stupně vítězů, stalo se tak ve Velké ceně Malajsie. Německý závodník získal angažmá jen několik týdnů před začátkem sezony, po ošklivé nehodě Roberta Kubici v průběhu závodů rally v Itálii. Již tenkrát se spekulovalo, zda-li do vozu Renault usedne zkušený Heidfeld nebo mladičký Brazilec Bruno Senna, nakonec vedení britského týmu vsadilo na zkušenost a volilo Němce.

Ve středu bylo oficiálně oznámeno, že Bruno Senna počínaje Velkou cenou Belgie opravdu nahradí Nicka Heidfelda v kokpitu stáje Renault.

Sdílejte na:
Zavřít