Brown: Formule 1 by měla povolit speciální designy

Brown: Formule 1 by měla povolit speciální designy

Podle Zaka Browna by Formule 1 měla být více otevřená myšlence, že si každý tým během sezóny vybere speciální design svého monopostu pro jeden závod.

V současnosti nedovolují pravidla měnit design vozu během celé sezóny. Týmy tak musí nastoupit do sezóny se stejným designem, ale v testech například mohou improvizovat, jako letos Red Bull.

Téměř před dvaceti lety, v roce 1999 chtěl tým BAR zapojit své vozy do odlišných designů. Každý měl mít odlišného tabákového sponzora, nicméně FIA to tehdy nepovolila, a vůz tak byl napůl modrý, napůl bíločervený a rozdělený nakresleným zipem.

Během rozhovoru pro Motorsport Leaders Business Forum řekl šéf McLarenu Btown, že použít speciální designy by mohlo přinést úspěch.

„Myslím si, že co bychom potřebovali, je nyní v IndyCar. To samé funguje skvěle v NASCAR.

„Nicméně stále si myslím, že by tento design měly mít oba vozy v týmu. Například když jedete do Monaka, chcete pro svého partnera DELL udělat dobrou reklamu. Ale pro oba vozy to musí být stejné. Podle mě by fanoušci stále věděli, kdo je McLaren nebo Ferrari.

„Mám pocit, že by tohle mohla být další inovace ve Formuli 1. Nemusel by to být problém, protože fanoušci jsou zaměření hlavně na jezdce, než na tým.“

Brown si dále myslí, že kdyby celý rošt změnil design najednou, mohlo by to být také matoucí.

„Nemyslím si, že se to stane, protože každý tým se pozná podle svého standartního designu.

„Myslím si, že pokud by najednou bylo dvacet různých designů, lidé by byli zmateni, kdo je kdo. V Nascar to funguje, a fanoušci poznají, kdo je Jimmie Johnson v týmu Lowes. Mám pocit, že tento sport je odlišný.“

Sdílejte na:
Zavřít