Briatore: Současná Formule 1 nikam nevede

Briatore: Současná Formule 1 nikam nevede

Flavio Briatore vyloučil, že by se v blízké době vrátil do Formule 1. Bývalý šéf Renaultu byl před několika lety vypuzen ze své pozice uprostřed tzv. kauzy „crashgate“, kdy Nelson Piquet úmyslně narazil do svodidel, a tak jeho tehdejší týmový kolega, Fernando Alonso, vyhrál ve Velké ceně Singapuru 2008. Nicméně jeho zákaz byl zrušen a francouzská automobilka Renault se nyní vrací jako konstruktér na plný úvazek.

Tak proč se nevrací také Briatore? „Nechybí mi to. Chybí mi stará Formule 1,“ prozradil Arabian Business. Okázalý Ital si myslí, že kdyby po roce 2009 zůstal v F1, sport by se do současného stavu nikdy nedostal. „FIA nebyla šťastná, protože Renault byl v té době příliš silný. Ale slibuji vám, že s tou mocí by Formule 1 zůstala taková jako předtím,“ řekl Briatore.

Má pocit, že F1 je nyní „Playstation pro inženýry. Lidé zapomenou na fanoušky, zapomenou na show. Už to není pro ně zajímavé.“ Přesto si Briatore myslí, že je zde naděje: „Myslím, že dříve či později se to změní, protože tak jak je to teď, to nikam nevede.“

Sdílejte na:
Zavřít