Brazílie rozhodla: Williams je třetí, Force India pátá

Brazílie rozhodla: Williams je třetí, Force India pátá

Stáje Williams a Force India před posledním závodem sezony v Abú Dhabi už nikdo nemůže v Poháru konstruktérů předběhnout. Rozhodly o tom výsledky Velké ceny Brazílie.

Pilot Williamsu Valtteri Bottas dokončil závod na pátém místě, stájový kolega Felipe Massa byl osmý. To pro britskou stáj znamená 257 mistrovských bodů v Poháru konstruktérů a také jistotu, že třetí místo mezi týmy jim už nikdo nesebere. „Zajistili jsme si třetí místo v Poháru konstruktérů druhý rok v řadě. Skvělá práce nás všech!“ uvedl Williams.

Jistotu už má také stáj Force India. Díky šestému místu Nica Hülkenberga má tým pátou příčku jistou. „Nico Hülkenberg nám skvělým výkonem zajistil historicky nejlepší umístění v Poháru konstruktérů v celé historii našeho týmu,“ radoval se po závodě Vijay Mallya, majitel stáje

Force India ve svém nejlepším ročníku devatenáctkrát dovezla vůz na bodech, získala jedno umístění na stupních vítězů a posbírala 120 mistrovských bodů. To vše jeden závod před koncem ročníku.

Situace se ujasnila také mezi jezdci. O mistrovském titulu Lewise Hamiltona bylo rozhodnuto už dříve. Díky vítězství ve Velké ceně Brazílie si druhé místo v šampionátu jezdců pojistil Nico Rosberg před Sebastianem Vettelem, který sezonu dokončí na třetím místě. 

Sdílejte na:
Zavřít