Brawn: Vše jde podle plánu

Brawn: Vše jde podle plánu

Šéf stáje Mercedes trvá na tom, že příprava na nadcházející ročník Formule 1 probíhá z pohledu německé stáje naprosto dle plánů. Vůz W02 je prý stále lepší a lepší.

Ačkoli byl Michael Schumacher druhý den testů ve španělském Jerezu nejrychlejší a mezi ostatními závodníky nenašel konkurenci, v průběhu celého testovacího období se zdálo, jako by nový vůz Mercedesu na delších úsecích ztrácel a nedokázal držet krok z konkurencí u Ferrari či Red Bullu.

Tým v průběhu testů přiznal, že se zaměřil především na spolehlivost nového monopostu W02. Nejnovější prvky, jež ovlivní aerodynamiku celého monopostu, připravuje Mercedes až na první Velkou cenu nadcházejícího ročníku Formule 1. „Již na konci loňské sezóny bylo rozhodnuto, že první testovací období odjedeme bez nových vylepšení a upgradů, které si necháme až na první závod nového ročníku,“ řekl Brawn pro Autosport.

„Společně se spolehlivostí jsme sbírali data o nových pneumatikách Pirelli a také testovali systém KERS,“ řekl dále šéf německého týmu. „Až v průběhu prvního závodního víkendu použijeme všechny připravené novinky. Myslím si, že je to z naší strany dobrý krok.“

„Spolehlivost je zkrátka to, na co se chceme až do startu nové sezóny zaměřit. Ačkoli jsme v průběhu testů zatím třetí nejaktivnější tým v tabulce odjetých kilometrů, spolehlivost našeho vozu není v současné době na takové úrovni, jako by mohla být. Musíme v nadcházejících testovacích obdobích plně využít potenciálu našeho monopostu, jen tak můžeme v březnu stát na startu úspěšné sezóny,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít