Brawn s pokrokem Mercedesu spokojen

Brawn s pokrokem Mercedesu spokojen

Ross Brawn našel po dvou testovacích obdobích ve španělském Jerezu hodně pozitiv co se týče pokroku v nastavení Mercedesu. Podle Brita program stáje nezbrzdilo ani špatné počasí.

Z osmi dnů strávených na španělském okruhu v Jerezu se Brawn společně s Mercedesem mohl radovat ze suché, nebo téměř suché vozovky jen ve třech testovacích dnech. I když tedy počasí nebylo pro testovací programy jednotlivých stájí zcela ideální, německá automobilka neměla s plněním svého harmonogramu velké problémy.

Oba jezdci týmu, tedy Němci Michael Schumacher a Nico Rosberg, se v kokpitu střídali po jednom testovacím dni a podle slov šéfa stáje proběhlo testovací období ve španělském Jerezu v naprostém pořádku.

Poslední dva týdny strávené v Jerezu naše stáj testovala nový monopost přesně podle plánu. Na novém voze je patrný opravdu velký pokrok,“ přiznal Autosportu Ross Brawn. Intenzivně se snažíme pokračovat v tvrdě odváděné práci a společně doufáme, že se nám toto období promítne i v nadcházející sezóně.“

I když počasí nebylo v průběhu testů zcela ideální, podařilo se nám zaznamenat velký pokrok v nastavení jednotlivých prvků, které jsme doposud ještě nevyzkoušeli,“ prozradil dále Brit. Máme před sebou ještě spoustu práce, zejména v nadcházejících testech na okruhu v Barceloně. Celkově se ale před začátkem nového ročníku nadcházíme v dobrém postavení,“ dodal Brawn.

Nico Rosberg, který vůz Mercedes testoval právě v průběhu posledních jízd v Jerezu byl také velmi spokojen.Podařilo se nám zaznamenat výrazné zlepšení v nastavení našeho vozu a začali jsme také pracovat na několika technických vylepšeních, které na voze aplikujeme již v Barceloně,“ prozradil německý závodník. 

Sdílejte na:
Zavřít