Brawn: Mercedes je nyní ve hře o titul

Brawn: Mercedes je nyní ve hře o titul

Šéf Mercedesu Ross Brawn věří, že jeho tým je nyní opět ve hře o mistrovský titul, ačkoli v úvodu sezóny se německá stáj hodně trápila s degradací pneumatik.

„Nevidím jediný důvod, proč ne,“ odpověděl Ross Brawn na otázku, zda-li je Mercedes po Velké ceně na okruhu Silverstone ve hře o mistrovský titul.

„Red Bull měl v loňském roce výtečný střed sezóny, my jsme na tom nyní opravdu dobře, máme skvěle připravený vůz a dva výtečné závodníky, není jediný důvod, proč bychom letos nemohli v závěru ročníku bojovat o titul.“

„Být součástí kolotoče Formule 1 je něco velmi výjimečného, ale být součástí toho všeho a ještě sbírat skvělé výsledky, to je to, na co jsme několik let všichni čekali,“ přiznává Ross Brawn úlevu po třech ne úplně povedených letech.

„Samozřejmě nás velmi mrzí, co se přihodilo Lewisovi, nebýt toho, mohl to pro nás být ještě povedenější víkend. Výkonnost vozu je ale nyní opravdu povzbudivá a je to velká motivace i do dalších závodů sezóny.“

Brawn ale zároveň přiznal, že boj o další vítězství hodně ovlivní vztah jejich vozu k pneumatikám, které budou použity v příštích závodech.

„I v dalších závodech této sezóny bude klíčová práce s pneumatikami, dojde tam k několika změnám, které budeme muset analyzovat a zjistit, aby nás tyto změny nestály dobré výsledky,“ uvědomuje si boss německé stáje.

„Myslím si, že měl již dříve přijít přechod na specifikaci pneumatik z roku 2012, neříkám, že je to nejlepší možné řešení, ale rozhodně nesmíme dopustit, aby se odehrávaly podobné události jako tento závodní víkend na Silverstonu,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít