Brawn: Jsme na té správné cestě

Brawn: Jsme na té správné cestě

První dva testovací dny se sice neobešly bez technických potíží, které navíc byly ztížené podmínkami, jež si na závodníky připravila barcelonská trať. Následně však ředitel stáje Ross Brawn mohl být jen a jen pyšný. Oba závodníci ze stáje Mercedes – Lewis Hamilton a Nico Rosberg totiž překvapili, v jak dobré formě jsou.

Jak se v letošních závodech Formule 1 bude dařit jednotlivým stájím? Na to diváci čekají už od konce minulého roku. Své fanoušky se snaží navnadit Mercedes, který nebyl se svými výsledky z minulé sezóny spokojený a tak se pro letošní ročník chystá ukázat co proto svému největšímu konkurentovi Red Bull.

Mercedes je v závodech Formule 1 velký pojem, ale od roku 2009 se stáji nepodařilo zaznamenat větší úspěch. „Myslím si, že právě to nám dodalo ještě větší chtíč po tom dosáhnout letos vítězství a zažít ten pocit, jaký jsme měli tenkrát. Formule 1 je neskutečně velká výzva a stáj musí zažít několik různých stádií, aby se dala považovat za úspěšnou. Dokázalo se nám přesvědčit Lewise, aby se přidal k nám, a máme také tým výborných techniků, což je také vidět na autě, které jsme teď zkonstruovali. Chce to ovšem vždy čas. Když odvedete nějakou práci, její výsledky jsou pak vidět za dvanáct až osmnáct měsíců, tak je to v každém týmu. Ano, je to trošku frustrující, ale já jsem přesvědčen, že jsme na té správné cestě,“ prohlásil Brawn v rozhovoru pro server Formule 1. Na fanoušky čeká tipování, jestli se stáji v tomto ročníku opravdu podaří porazit Red Bull i další konkurenční týmy.

Sdílejte na:
Zavřít