Brawn: Hamilton je neskutečný. Píše dějiny F1 jako Schumacher či Senna

Brawn: Hamilton je neskutečný. Píše dějiny F1 jako Schumacher či Senna

Pilot Mercedesu se v roce 2018 stal pětinásobným mistrem světa Formule 1, vstoupil tak do úzké společnosti legend, ve které se nachází už pouze Juan Manuel Fangio a Michael Schumacher. Brit přitom na dráze předvádí dech beroucí výkony, nad kterými lidé jen žasnou, říká Ross Brawn.

Lewis Hamilton dosáhl v sezóně 2018 až neskutečné úrovně a stylem, jakým posouvá laťku ve Formuli 1, se blíží legendám jako Michael Schumacher či Ayrton Senna. Řekl to na jeho adresu generální ředitel F1 Ross Brawn.

„Občas se objeví jezdec, který předvede výkony, které prostě nečekáte,“ řekl Brawn. „Bylo několik momentů, zejména v kvalifikacích, kde tohle Lewis dokázal. Zkrátka vyrazil lidem dech. To jsou ty věci, na které se díváte a jednoduše nevíte, odkud se ten výkon vzal.

Všichni tvrdí, že vědí, kde je ta laťka a najednou přijde jezdec, jenž udělá něco, co tu laťku posune. Já měl to štěstí, že jsem to několikrát viděl u Michaela Schumachera. Viděli jsme to u jezdců jako Senna. A já bych řekl, že při několika příležitostech jsme to letos viděli u Lewise.

To jsou ty věci, které si zapamatujete, protože jako inženýr skoro nemůžete přijít na to, kde se to tam vzalo. Je to jako nadpřirozená úroveň, které dosáhli a je vždycky jedinečné vidět, když jezdec něco takového dokáže.“

27. prosince 2018

Ačkoliv Brawn nešetřil slovy chvály na adresu Hamiltona a obecně atraktivity sezóny 2018, dodal zároveň, že rozložení sil ve Formuli 1 stále zdaleka není optimální.

„Máme za sebou velice napínavou sezónu. Viděli jsme na trati skvělé bitvy.

A viděli jsme také výjimečné výkony Lewise. Vyrovnanost, kterou předváděl po celý rok, neudělal jedinou chybu, byl poměrně trpělivý, i když možná neměl to nejlepší auto.

Byl to tedy skvělý rok. Jedinou výhradu mám k tomu, že jsme stále v situaci, kdy šest aut dominuje a 14 jich je příliš pozadu. Musíme nadále pracovat na tom, abychom nalezli řešení a měli vyrovnanější výkonnost napříč celým polem.“

Sdílejte na:
Zavřít