Bravo – český tým Šenkýř se hlásí do kompletního ADAC-GT-Masters!

Bravo – český tým Šenkýř se hlásí do kompletního ADAC-GT-Masters!

Minulý rok to byl především Tomáš Enge, kdo se tu a tam postaral o pěkný výsledek českých barev v německém ADAC-GT-Masters. Letos se o úspěch v osmi podnicích tohoto povedeného šampionátu pokusí kompletní český tým: organizace Roberta Šenkýře z Brna.

Zkušený tým pro tento projekt zakoupil od stáje DB osvědčený BMW Z4, se kterým Nizozemci roku 2012 slavili první vítězství této značky v ADAC-GT-Masters vůbec. Také pohled do „Senkyr-BMW“ bude pro českého fandu zajímavý: jedničkou v kokpitu se stane úřadující mistr FIA-Central-European-Zone GT, Jakub Knoll. O druhém jezdci vedle 24letého Čecha ještě není rozhodnuto.

Robert Šenkýř, syn bývalého pilota ME-cestovních vozů a DTM, ještě minulý rok sám závodil, vstupu do ADAC-GT-Masters ale obětoval vlastní aktivní kariéru: „Rád bych jezdil dál, sestavit tým pro rok 2015 ale vyžaduje mou plnou pozornost. Nastoupíme totiž nejen v Německu ale i dále v českém šampionátu. K prvnímu závodu v Oscherslebenu chceme přijet perfektně připraveni. Samozřejmě nesním o tom, že hned zajedeme mezi prvních pět. Prvním cílem je, aby byl tým schopen splnit všechny úkoly závodního víkendu bez potíží. Sportovní výsledky by se pak měly dostavit také.“

Všechny závody mistrovství přenáší Německý kanál Sport1 (DSF) živě. A tento kalendář na Šenkýř-Motorsport v ADAC-GT-Masters čeká:

 

26.04. Oschersleben

07.06. Red Bull Ring

21.06. Spa-Francorchamps

05.07. Lausitzring

16.08. Nürburgring

30.08. Sachsenring

20.09. Zandvoort

04.10. Hockenheimring

Sdílejte na:
Zavřít