
Eric Boullier věří, že bez ohledu na to, jak se Mercedes bude snažit, jeden z jejich pilotů bude hodně nespokojený na konci sezony.
Rivalita pilotů Mercedesu dominovala titulkům letošní sezony, protože mezi Lewisem Hamiltonem a Nicem Rosbergem se strhl velký souboj o titul v poháru šampionátu.
S pěti posledními zbývajícími závody je po velké ceně Singapuru duo Mercedesu rozděleno pouze třemi body ve prospěch Hamiltona.
A vzhledem k rozhodnutí Mercedesu nechat oba piloty volně závodit, závodní ředitel McLarenu Eric Boullier cítí, že tým z Brackley během posledních pěti závodů čeká hodně horkých chvilek.
„Je to nemožný úkol,“ řekl Boullier během telefonního rozhovoru, když byl dotázán na situaci v Mercedesu.
„Když jste v pozici Mercedesu, oba vaši piloti mohou vyhrát šampionát a oba jsou k tomu čím dál tím blíž s každým závodem. Bude tu pouze jeden vítěz a jeden poražený. Nikdo nechce být tím poraženým a to je ten důvod, proč je nemožné nastolit uvnitř týmu harmonii.“
„A udržet lidi šťastné – nejenom piloty, ale i lidi v továrně – je také velmi komplikované. Je tu očividná velmi velká bitva mezi Hamiltonem a Rosbergem a očividně je těžké udržet tým v harmonii, neboť každý má svého favorita, což je samozřejmě u lidí přirozené.“
U McLarenu momentálně panuje klid. Tým z Wokingu se snaží postavit se opět na nohy a rivalita mezi Magnussenem a Buttonem je zanedbatelná. A to i díky Boullierovi, který se stal součástí restrukturalizace týmu, když nahradil ve vedení Martina Whitmarshe.