Boullier chválí Grosjeana

Boullier chválí Grosjeana

Po katastrofální sezoně 2012, kdy Romain Grosjean zlikvidoval pravděpodobně každou část svého auta, ho šéf Lotusu Eric Boullier chválí.

Eric Boullier, díky kterému si Francouz Grosjean stále drží své místo v Lotusu, ho chválí za dosavadní dva odjeté závody, během kterých se nezapletl do žádného incidentu.

V úvodním závodu v Austrálii dokončil na desátém místě a v poslední velké ceně v Malajsii porazil svého týmového kolegu Kimiho Räikkönena, když dokončil na šestém místě po startu z jedenáctého místa.

„Myslím, že máte šanci vidět silného Romaina zajíždějícího dobré závody,“ řekl Boullier časopisu Autosport. „Všichni ví, že je neuvěřitelně rychlý na jedno kolo, takže dobrá kvalifikace je pro něj základ.“

Během kvalifikace na Velkou Cenu Malajsie se však kvalifikoval až na jedenáctém místě. Šéf Lotusu však přiznává, že to bylo vinou počasí a ne Grosjeanových schopností.

„Špatně jsme odhadli podmínky. Za normální situace by se Romain nekvalifikoval až jedenáctý. V Číně snad konečně budou ideální podmínky, aby předvedl, co umí.“

Sdílejte na:
Zavřít