Bottase zklamal zákaz souboje s Massou

Bottase zklamal zákaz souboje s Massou

Finského závodníka zklamal fakt, že mu tým v rané fázi závodu neumožnil poprat se o první příčku se stájovým kolegou Felipem Massou.

Felipe Massa se v úvodu závodu ujal vedení a Valtteri Bottase se krátce po restartu za safety carem probojoval na druhé místo. Finský pilot byl následně o půl sekundy na kolo rychlejší, ale byl týmem informován, aby svého stájového kolegu nepředjížděl.

Williams dal nakonec Bottasovi k předjetí zelenou, Fin se ale už nedokázal dostat tak blízko, aby Massu mohl ohrozit. „Bylo by lepší, kdybych měl volnou ruku v momentě, kdy jsem měl k předjetí ty nejlepší příležitosti. To jsem ale předjíždět nesměl,“ řekl po závodě zklamaný Bottas.

„Poté jsem už předjíždět mohl, ale už jsem se nedokázal dostat dostatečně blízko. Neměl jsem tu správnou příležitost a pneumatiky mi začaly odcházet,“ řekl dále finský jezdec. „Tým nechtěl, abychom ztráceli zbytečně moc času soubojem mezi sebou, ale pro mě to bylo zklamání.“

Bottas věří, že mohl být až o půl sekundy na kolo rychlejší a během prvního stintu by na své soupeře dokázal najet dostatečný náskok. „Určitě bych si mohl vybojovat náskok. Když Felipe zajel do boxů a já měl volnou trať, byl jsem asi o sekundu rychlejší,“ upozornil pilot Williamsu.

Fin nakonec dokončil závod na pátém místě, po dešti v samotném závěru závodu se totiž před oba vozy Williams dokázal propracovat Sebastian Vettel s Ferrari. „Vettel měl o něco více času a stihl na podmínky na závodní dráze zareagovat dřívější zastávkou v boxech. Viděli jsme ale, že jsme dnes měli opravdu dobré tempo a mohli jsme bojovat i o vítězství,“ dodal.

Sledujte SvětFormule.cz na Facebooku a Twitteru.

Sdílejte na:
Zavřít