Bottase překvapila penalizace za nehodu po startu

Bottase překvapila penalizace za nehodu po startu

Finský závodník krátce po startu v Bahrajnu kolidoval s Lewisem Hamiltonem a následně byl potrestán průjezdem boxy. Po závodě přiznal, že penalizace jej překvapila.

Hned v první zatáčce bahrajnského okruhu došlo po startu závodu ke kolizi mezi Lewisem Hamiltonem a Valtterim Bottasem. Souboj na čele startovního roštu vyústil v propad britského závodníka, zatímco jezdec Williamsu pokračoval na třetím místě. Boj o stupně vítězů ale netrval dlouho, Fin byl za incident potrestán průjezdem boxy.

Bottas nakonec dokončil závod na devátém místě, těsně před nováčkem Stoffelem Vandoornem. Po dojetí do cíle se navíc dozvěděl o dalším trestu. Za incident z úvodu mu byly přičteny dva trestné body k jeho závodnické superlicenci. „Abych byl upřímný, ani jsem se nesnažil ho předjet,“ řekl pro britský Autosport. „Více jsem se soustředil na vozy za mnou a na to, aby se nikomu z nich nepovedlo mě předjet. Proto jsem brzdil tak pozdě.“

„Několikrát se mi stalo, že jsem byl po startu příliš konzervativní a někomu se podařilo se přede mě díky tomu dostat. Náhle jsem se objevil na místě, kde mě první jezdci pravděpodobně nečekali,“ řekl dále finský jezdec. „Je to ostuda a mrzí mě, že jsem sebe i Lewise připravil o dobrý výsledek. Přísný trest za tuto nehodu mě ale trochu překvapil,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít