Bottas: První závody ukázaly naše slabiny

Bottas: První závody ukázaly naše slabiny

Valtteri Bottas věří, že první tři závody letošní sezony ukázaly, kde leží slabiny Williamsu.

Tým do prvního závodu šel jako favorit hned za Mercedesem po slibných výkonech při testech, avšak doteď se jim nepodařilo ukázat pravou rychlost jejich vozu a jejich nejlepším výsledkem je zatím Bottasovo páté místo z Austrálie.

„Neděle pro nás zatím nebyly moc úspěšné,“ řekl Bottas. „Některé věci, jako třeba strategie, nám trošku uškodili.“

„Naše maximální rychlost je také reflektuje jednu ze slabin našeho vozu. Možná máme méně přilnavosti, protože máme méně přítlaku, takže na rovinkách získáváme, zatímco v zatáčkách ztrácíme.“

„Ale myslíme si, že opravdu dobré výsledky teprve přijdou, snad co nejdříve to bude možné,“ řekl mladý finský závodník, který je ve Formuli teprve druhým rokem a už mu někteří předvídají budoucnost mistra světa.

Williams je jedním ze čtyř týmů používající pohonnou jednotku Mercedesu, která je považována za nejvýkonnější, nejrychlejší a nejvíce efektivní. Nicméně Williams je z těchto týmů poslední v šampionátu.

Bottas doufá, že dokážou využít jejich výhodného motoru před tím, než se na ně dotáhnou rivalové s jinými motory, což už se dle něj postupně děje.

„V Melbourne jsme rozhodně cítili, že ten motor je definitivně velkou výhodou,“ řekl Fin. „Ale v Malajsii i Bahrajnu už byl ten rozdíl menší, protože ostatní vyvíjí ve vysokém tempu.“

Sdílejte na:
Zavřít