Bottas počítá s místem u Williamsu

Bottas počítá s místem u Williamsu

Valtteri Bottas se již nemůže dočkat závodního debutu ve Formuli 1, téměř jistě počítá se závodní sedačkou u stáje Williams, jiný z týmů totiž zatím ani neoslovil.

Třiadvacetiletý závodník je rezervním a testovacím pilotem stáje Williams, během letošní sezóny se zúčastnil celkem patnácti pátečních tréninků a v zákulisí Formule 1 se hovoří o tom, zda-li dostane příští rok u britské stáje příležitost. Finský pilot by měl u Williamsu nahradit Bruna Sennu, Pastor Maldonado má místo téměř jisté.

Ačkoli ještě několik týmů ze středu startovního pole nemá kompletní jezdecké složení, Bottas zatím nikoho jiného nekontaktoval, očividně si je pozicí u Williamsu hodně jistý. „S žádným jiným týmem zatím nejsme v kontaktu,“ říká Fin.

„Ideální by samozřejmě bylo zůstat s Williamsem, každým dnem čekám nové zprávy ohledně složení jezdců pro příští rok. Věřím, že nakonec vše dopadne dobře a nebudu muset být s jinými týmy ani v kontaktu. Samozřejmě chci příští rok závodit, je velmi frustrující sledovat ostatní závodníky, jak si celý závodní víkend užívají a já musím v neděli jen sedět na závodní zídce a dívat se.“

Na otázku, co by mohl týmu nabídnout namísto Pastora Maldonada a Bruna Senny odpověděl: „Pravděpodobně bych byl mladá krev, která by do týmu mohla přinést oživení, s dobrým vozem mohu být dostatečně rychlý a konkurenceschopný, rád bych s touto stájí nasbíral zkušenosti a následně velké množství úspěchů,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít