Bottas je překvapený, že letos nevyhrál žádný závod

Bottas je překvapený, že letos nevyhrál žádný závod

Valtteri Bottas prozradil, že není spokojený s letošní sezónou, jelikož ještě nevyhrál ani jednu Velkou cenu, přičemž v loňské sezóně vyhrál třikrát.

Finský jezdec v letošní sezóně skončil pětkrát na druhém místě, ale stále ještě nevyhrál. Jeho týmový kolega Lewis Hamilton se zatím letos radoval z šesti výher.

Poté, co Bottas v loňském roce vyhrál tři závody, není s letošní sezónou spokojený.

„Opravdu chci vyhrávat závody, to je důvod, proč jsem tady. Pro mě je to trochu nešťastné, a jsem překvapen, že jsem letos ještě nevyhrál. Bylo to blízko několikrát, především v první třetině sezóny,“ řekl Valtteri Bottas.

Nebýt Safety Caru během závodu v Číně, mohl si Bottas udržet pohodlné vedení, ale díky jiné strategii ho nakonec předjel Daniel Ricciardo. V Rakousku zase Bottas odstoupil pro technické problémy. Nejblíž k výhře měl Bottas ve Velké Ceně Ázerbájdžánu, kde vedl až do posledního kola, ale kvůli defektu musel z vedení odstoupit.

To všechno znamená, že Bottas je nyní 97 bodů za týmovým kolegou Hamiltonem. K tomu všemu ho tým požádal o spolupráci, aby mohl získat Lewis Hamilton titul mistra světa.

Nicméně i tak Bottas tvrdí, že to nezměnilo jeho šance na výhru v posledních sedmi závodech.

“Nemyslím si, že je to jediná možnost, jak může Lewis získat titul. Když mám dobrou kvalifikaci, jsem dobrý v závodě. Myslím si, že můžu vyhrát. Nicméně až Lewis získá titul, budu mít vše jednodušší,“ řekl Finský jezdec.

Dalším závodem letošního mistrovství je závod v Singapuru, který Mercedesu vyhovuje pravděpodobně nejméně z celého kalendáře. V loňském roce sice tým vyhrál, ale bylo to kvůli srážce obou Ferrari. Mercedes historicky v Singapuru není silný, a těžil spíše z náhody, než z dobrého výkonu vozu. Zdá se, že by mohl být Singapur klíčový v boji o letošní titul mistra světa.

“Nikdy nevíte, viděli jste, co se stalo loni! Je to závodění, musíme se zkrátka soustředit, jelikož se může stát cokoliv. Doufáme, že budeme více konkurenceschopní než loňský rok. V posledních závodech nevyzpytatelné. Ferrari je nyní rychlé všude. Red Bull bude v Singapuru také rychlý. Vždy se jim na tomto okruhu dařilo. Takže netušíme, jak silní budeme my. Pro nás je hlavní získat více bodů, než Ferrari.

„Je to velmi těsné. Mezi monoposty není takový rozdíl, takže to bude v Singapuru určitě zajímavé. Jsme napnutí, zda budou naše pokroky vidět na trati.

„Mám pocit, že následující závody rozhodnou, jak dobré má každý tým jednotlivá vylepšení. Každý malý zisk bude letos znát.“

Sdílejte na:
Zavřít