Bottas je překvapen rychlostí Massy

Bottas je překvapen rychlostí Massy

Když Felipe Massa přestoupil z Ferrari do Williamsu, nikdo nečekal, že by mohl být na úrovni svého nového a nadějného týmového kolegy, Valtteriho Bottase. Ve skutečnosti to nečekal ani sám Fin a po téměř dvou společných letech přiznává, že je překvapen rychlostí brazilského veterána. V letošní sezóně je od sebe dělí pouze devět bodů.

Během sezóny, kterou strávil po boku Fernanda Alonsa se Massa v Maranellu cítil nechtěný a změna prostředí mu přišla vhod. Bottas vysvětluje své překvapení brazilskému UOL Esporte: „Byl jsem trochu překvapen, když jsem viděl, jak je rychlý. Evidentně nikdy nevíte, co čekat, když pilot přestoupí, ale on ukázal, že je velmi dobrý.“  

To ale neznamená, že piloti Williamsu spolu dobře nevycházejí, Bottas přiznává, že je rád, že je Massa jeho kolegou. „Je to příjemný člověk a rád s ním pracuji. Navíc je to typ pilota, který rád soutěží, takže se mu nelíbí, když je pomalejší než já, a proto na to pořád tlačí. Je to dobré, protože jezdíme velmi blízko sebe a to nás nutí ještě více přidat. Je to skvělý týmový kolega,“ říká Fin.

Kromě toho jsou pro Bottase také důležité zkušenosti Massy. „Nemohu poukázat na něco konkrétního, ale určitě jsou tu věci, které se od něho mohu naučit, protože ve Formuli 1 strávil více času než já. Ale na druhou stranu, také jsem ten typ pilota, který má rád své vlastní tempo a učí se na vlastní pěst,“ dodává Bottas.

Zdroj: laf1.es, thef1news.com

Sdílejte na:
Zavřít