Bottas je nadmíru spokojený s první pozicí

Bottas je nadmíru spokojený s první pozicí

Valtteri Bottas vypadal v posledních závodech frustrovaný, nicméně dnes se vše otočilo, jelikož získal svojí druhou letošní pole position.

Finský jezdec byl v posledních závodech drtivě porážen týmovým kolegou Hamiltonem, tentokrát ale vše hrálo do jeho karet.

„Samozřejmě se cítím dobře. Byl jsem na pole position letos jen jednou, v Rakousku, takže to byla opravdu dlouhá doba,“ řekl Bottas.

„Bylo to skvělé kolo, které jsem ke konci dokázal ještě vylepšit. Jsem velmi spokojený, ale byl to teprve první krok. Po startu máme velmi dlouhou rovinku do první zatáčky, takže bude důležité si pozici udržet.“

Bottas má v Soči zajímavý rekord. I když dříve závodil pro Williams, nestartoval zde nikdy hůře než třetí. Loni zde získal své první vítězství.

„Když jsem se chystal na tento víkend, věděl jsem, že to je pro mě dobrá trať. Znovu jsem dokázal zajet v kvalifikaci dobrá kola, a auto fungovalo velmi dobře. Silné časy to jen dokazují.

„Tým dnes udělal ukázkovou práci, protože přivezl nové díly pro tento závod. Musíme krok za krokem vylepšovat vůz, což bude do konce sezóny velmi důležité kvůli zisku mistrovského titulu.“

Hamilton byl kandidátem na zisk prvního místa. Nicméně v prvním rychlém kole byl o 0,004s za Bottasem a ve druhém pokusu vyjel mimo trať, což ho stálo čas.

„Velká gratulace Valtterimu, jezdí zde dobře celý víkend a odvedl zkrátka lepší práci,“ řekl Hamilton.

„Bylo to náročné, vždycky to tak je. Má dvě kola zde nebyla ale tak dobrá. Nemůžete vždy zajet vše správně, nicméně stále jsme v boji o vítězství pro zítřejší závod.

„Tým odvedl opravdu skvělou práci, mám opravdu velkou radost, že jsme v první řadě. Nyní jsme opravdu skvělý tým. Kluci odvedli neskutečnou práci, jsou velmi motivovaní, což je vidět na vylepšeních, která přichází celý rok.“

Sdílejte na:
Zavřít