Bottas chce zůstat u Mercedesu, náhradní řešení nemá

Bottas chce zůstat u Mercedesu, náhradní řešení nemá

Valterri Bottas chce dlouhý vztah s Mercedesem. Má totéž s Bottasem v plánu i Mercedes?

Mercedes je s první polovinou sezony Valtteriho Bottase velmi spokojený a začal s ním proto vyjednávat o novém kontraktu. Je proto velmi pravděpodobné, že se dohodnou už před koncem evropské části sezony.

„S Valtterim jsme si dobře popovídali ještě před Maďarskem a byl bych rád, kdybychom se definitivně rozhodli dříve, než kvůli posledním závodům sezony odletíme do Asie,“ komentoval situaci šéf Mercedesu Wolff.

Mercedes je letos opět v boji o titul mezi tými i jezdci. Důležitá strategická rozhodnutí a setkání s jezdci je dobré učinit mezi první polovinu léta nabitou závody a konec evropské části sezony.

„Očekávám, že v tom postoupíme tento měsíc, protože minulý byl až moc hektický,“ řekl finský jezdec. „Těžko vtěsnáte klidné setkání a rozhovory mezi tolik závodů. Samozřejmě, že by se nějaký čas našel, ale není kam pospíchat. Cítím, že jsem do týmu zapadl a dostávám pouze pozitivní zpětnou vazbu, takže nemám obavy. Upřímně, ani nemám náhradní řešení. Chci, aby toto byl začátek dlouhého vztahu s Mercedesem.“

Novináři v italských a německých médiích však spekulují o tom, že Sebastian Vettel a Ferrari se již potřebují dohodnout pouze na délce kontraktu, protože čtyřnásobný šampion chce závazek pouze na jeden rok. Díky tomu by si teoreticky mohl příští rok vybírat mezi Ferrari a Mercedesem, kde skončí smlouva jeho rivala Lewise Hamiltona.

Sdílejte na:
Zavřít