Bottas a Gutiérrez – nováčci sezóny 2013

Bottas a Gutiérrez – nováčci sezóny 2013

Valtteri Bottas a Esteban Gutiérrez povýšili u svých stájí z pozice testovacích jezdců do role týmové dvojky.

Mexický pilot Esteban Gutiérrez získal podle očekávání pro rok 2013 závodní sedačku u Sauberu, kde bude závodit po boku Nica Hülkenberga. V případě Mexičana ale možná nehrál takovou roli jezdecký talent, jako spíš silný sponzor v podobě mexické telekomunikační společnosti Telmex, která sponzoruje také jeho krajana Sergia Péreze.

Dvaadvacetiletý Gutiérrez je vítězem série GP3 z roku 2010 se stájí Art GP. V letech 2011 až 2012 působil jako testovací jezdec Sauberu a pilot GP2. Jeho nejlepší výsledek v GP2 je třetí místo v jezdeckém poháru za Davidem Valsecchim a Luizem Raziou. Tohoto úspěchu dosáhl právě letos.

Druhým nováčkem příští sezóny bude finský závodník Valtteri Bottas. Tento talentovaný mladík bude příští rok závodit pro Williams, kde doposud působil jako testovací jezdec. Bottas je šampionem závodní série GP3 z roku 2011. Letos se soustředil na testování pro Williams a vstup do Formule 1. Jeho angažmá však nebylo jisté, protože na rozdíl od Bruna Senny neměl silné sponzory. Nakonec si však sponzora našel a Williams ho angažoval na místo brazilského pilota.

Dalšími nováčky příští sezóny kromě Estebana Gutiérreze a třiadvacetiletého Valtteriho Bottase by mohli být Max Chilton, Giedo van der Garde, Luiz Razia nebo Jules Bianchi. Největší šanci má momentálně Max Chilton u Marussie, kde by mohl nahradit odcházejícího Charlese Pica. Giedo van der Garde, který má silné sponzory, měl vystřídat Vitalije Petrova u Caterhamu. Petrov si své místo však nejspíše zajistil jedenáctou pozicí v cíli Velké ceny Brazílie. Luiz Razia a Jules Bianchi jsou již téměř bez šancí na získání závodní sedačky pro rok 2013.

Sdílejte na:
Zavřít