Boj o páté místo bude náročný, ví Mallya

Boj o páté místo bude náročný, ví Mallya

Šéf stáje Force India Vijay Mallya přiznává, že pokud chce jeho tým ještě získat zpět pátou příčku v Poháru konstruktérů, kterou mu po závodě v Belgii sebral McLaren, bude muset udělat ještě velký krok kupředu.

Stáj ze Silverstone se před slavnějšími konkurenty z McLarenu držela po většinu první poloviny sezóny, po Velké ceně Belgie se díky šestému místu Jensona Buttona situace obrátila a do pětice nejlepších týmů tak opět proklouzla stáj z Wokingu.

„Mohli jsme mít v Belgii oba vozy na bodech, ale po nešťastném střetnutí Paula a Pastora Maldonada jsme o jednu z nadějných pozic přišli,“ zavzpomínal na události z minulé Grand Prix Vijay Mallya.

„Nacházíme se ale na příčkách, se kterými můžeme být spokojeni, první závod po letní pauze sice nedopadl úplně podle představ, ale na konkurenty z McLarenu ztrácíme pouze čtyři mistrovské body, to rozhodně není tolik.“

Pro stáj Force India bude boj o páté místo v Poháru konstruktérů ještě o něco těžší, protože před pár dny Adrian Sutil oficiálně oznámil, že indická stáj se rozhodla ukončit vývoj letošního vozu a zaměřit se především na monopost pro rok 2014.

„Bude to velmi náročný boj, McLaren v průběhu letní pauzy jistě hodně pracoval na vývoji svého letošního vozu a ve Spa to bylo znát. My už letošní vůz nevyvíjíme, chceme se soustředit na monopost pro rok 2014, ve kterém nás čeká velké množství technických změn a úprav,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít