Boj mezi Rosbergem a Hamiltonem houstne, situace chce využít Red Bull

Boj mezi Rosbergem a Hamiltonem houstne, situace chce využít Red Bull

Christian Horner doufá, že sílící souboj mezi Nicem Rosbergem a Lewisem Hamiltonem z týmu Mercedes dá Red Bullu v závěru sezony šanci na zisk dalších dobrých výsledků.

Nico Rosberg si zisk svého premiérového mistrovského titulu může pojistit už v Mexiku. Stačilo by mu k tomu vyhrát, přičemž by Lewis Hamilton nebodoval. Na něco takového ale Christian Horner nespoléhá. Podle něj budou piloti stříbrných šípů bojovat až do poslední chvíle a je dost pravděpodobné, že se mezi nimi ve zbytku sezony dočkáme ještě nějakého incidentu.

„V závěru šampionátu nám sílí boj o mistrovský titul. Všichni si dovedeme představit, jak intenzivní to mezi oběma piloty v posledních závodech bude Chceme být v takové pozici, kdy budeme schopni zareagovat na jakékoliv zaváhání jednoho či druhého závodníka,“ uvedl Christian Horner v rozhovoru před následujícím závodem v Mexiku.

Horner dále vyzdvihl fakt, že Red Bull se v samotném závěru ročníku Mercedesu výkonnostně vyrovnal. „Definitivně jsme smazali ztrátu na Mercedes, což ukázal zejména poslední závod v Austinu. V našich výkonnostech nebyl příliš velký rozdíl a rozhodovaly pouze detaily. To, že s nimi můžeme bodovat, namísto toho, abychom koukali, jak nám mizí v dáli, to je skutečně pozitivní.“

Red Bull stále ztrácí zejména v kvalifikacích. „V sobotu na nás vždycky najdou dvě až tři desetiny, což je pro nás bolestivé, ale v závodě jsme potom stále blíž a blíž,“ dodává Horner, který by se v posledních třech závodech sezony se svým týmem rád pokusil zabojovat o vítězství.

Sdílejte na:
Zavřít