Bezchybný výkon! Mercedes pěje ódy na hrdinu Rosberga

Bezchybný výkon! Mercedes pěje ódy na hrdinu Rosberga

Šéfové stáje Mercedes si počínání svého pilota Nica Rosberga ve Velké ceně Mexika nemohou vynachválit. Uznání se dočkal od Tota Wolffa i Nikiho Laudy.

Nico Rosberg byl po posledním závodním víkendu v texaském Austinu zklamaný. Přišel o šanci na zisk mistrovského titulu a po startu z pole position byl znovu poražen stájovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Šéf Mercedesu Toto Wolff se domnívá, že po zpackaném závodě v USA byl německý jezdec zdravě naštvaný a hodlal všem ukázat, že vítězit nezapomněl.

„Neuvěřitelný víkend. Nico byl kvůli událostem z Austinu zdravě naštvaný a v Mexiku to všechno bylo od prvního kola v jeho režii,“ chválil Rosbergův výkon Wolff. „V závodě odvedl perfektní práci, ale Lewis mu cestu za vítězstvím rozhodně neusnadnil. Celý závod se držel za ním a čekal na chybu, která nepřišla. Nico si jednoznačně zasloužil vyhrát,“ dodal.

Výkon Rosberga, který získal své první vítězství od Velké ceny Rakouska, pochválil také nevýkonný ředitel stáje Niki Lauda. „Nico vyhrál závod, odvedl perfektní práci a byl rychlejší než Lewis,“ uvedl pro F1i.com Lauda. „Následně se odehrála diskuze o neplánované zastávce v boxech. Původně jsme zvolili strategii jednoho pit stopu, ale kvůli obavám z vysokého opotřebení pneumatik jsme se rozhodli oba jezdce poslat do boxů ještě jednou. Lewisovi se to nejprve příliš nelíbilo, ale máme tu tým stratégů, který ví, co je pro nás nejlepší, ať se to jezdcům líbí nebo ne,“ dodal Rakušan.

Sdílejte na:
Zavřít