Fan-store.cz

Bez práce nezůstane. Ricciarda v případě konce Red Bullu láká NASCAR

Bez práce nezůstane. Ricciarda v případě konce Red Bullu láká NASCAR

Daniel Ricciardo přiznal, že v případě odchodu stáje Red Bull z Formule 1 nebude příliš dlouho váhat o novém angažmá. Láká ho totiž závodní série NASCAR.

Vlastník Red Bullu Dietrich Mateschitz pohrozil odchodem obou svých týmů (kromě Red Bullu také Toro Rosso) z Formule 1, pokud se mu nepodaří zajistit rychlé a spolehlivé pohonné jednotky pro rok 2016.

Rakouský tým by definitivně mohl rozhodnout do konce měsíce. Jako nejpravděpodobnější scénář se zdá být to, že Red Bull zůstane s Renaultem, nebo se dohodne na spolupráci s Hondou. Přesto existuje šance, že by se tento tým příští rok na startovní rošt vůbec nepostavil. V takovém případě by si jeho jezdci museli hledat nové angažmá.

O poznání snazší má situaci Australan Daniel Ricciardo, kterého vábí NASCAR. Závodník Dale Earnhardt Jr. působící v sérii NASCAR Sprint Cup Ricciarda pozval na vyzkoušení jeho vozu. Dostavit se prý může kdykoliv.

Jezdec Formule 1 později přiznal, že se závoděním v Americe by neměl problém. „Mám rád Ameriku, takže žít a závodit v Americe by pro mě rozhodně bylo zajímavé. Samozřejmě doufám, že se vše povede zajistit a my budeme na startovním roštu i příští rok. Ale pokud ne, mohla by to být jedna z možností,“ řekl věčně vysmátý pilot.

Sdílejte na: