Bernie trvá na 20 závodech

Bernie trvá na 20 závodech

Dle šéfa Formula One Management (FOM) Bernieho Ecclestona návrat Velké ceny Rakouska na Red Bull Ringu (původně A1 Ring) neznamená, že počet závodů pro příští rok bude vyšší, než dvacet.

V úterý Red Bull oznámil, že jeho vlastník Dietrich Mateschitz a Ecclestone se domluvili na hostování Velké ceny Rakouska na Red Bullem vlastněné trati Red Bull Ring šestého července příštího roku.

Kalendář pro letošní rok obsahuje devatenáct závodu, ale příští rok budou mít premiéru ještě dva závody – Velká cena Ameriky v New Jersey a Velká cena Ruska v Soči. S Rakouskem k tomu bude mít kalendář pro rok 2014 nejméně 22 závodů.

Nicméně Ecclestone trvá na tom, že dvacet je maximum.

„Budeme mít dvacet závodů, ne více,“ řekl Ecclestone dle rakouských novin Kleine Zeitung.

Ecclestone a Matechitz se údajně dohodli na sedmileté smlouvě pro rakouský závod na Red Bull Ringu, ale Bernie odmítá prozradit jakékoli detaily.

„Nic teď nevím, zeptejte se mě později,“ řekl velký Bernie. „Red Bull je ale pro sport velkým přínosem, pro Formuli 1 také. Dostává sport na vysokou úroveň. Myslím, že Red Bull bude pořádat velmi dobré velké ceny.“

Okruh se své premiéry ve Formuli 1 dočkal v roce 1970 pod jménem Österreichring a závodilo se na něm do roku 1987. Poté byl zkrácen a předělán a přejmenován na A1 Ring a do Formule 1 se vrátil zase v roce 1997 a vydržel v ní do roku 2003. Poté Formuli 1 přestal stačit, protože se trendem staly delší okruhy s mnoha zatáčkami. Vlastníci okruhu se tedy rozhodli okruh prodloužit. Několik částí trati včetně boxů a hlavní tribuny bylo zničeno, ale poté byly práce pozastaveny, dokud okruh nekoupil Red Bull, který okruh opravil a otevřel v roce 2011.

Sdílejte na:
Zavřít