Barrichello: Williams se v příštím roce zlepší

Barrichello: Williams se v příštím roce zlepší

Brazilský závodník před domácí Velkou cenou zodpověděl několik otázek, mezi nimiž také uvedl, že počítá s mnohem lepší formou Williamsu počínaje sezonou 2012.

Neuvěřitelně bídnou sezonu zažívá v letošním ročníku Formule 1 stáj Williams. V průběhu tohoto roku totiž britský tým získal pouhopouhých 5 mistrovských bodů a nepočítaje loni nováčkovské týmy, je zcela nejhorší stájí na startovním roštu. V průběhu sezony tým navíc opustil Sam Michael, jenž se stal novou posilou u McLarenu, nově příchozí personál v podobě Marka Gillana a Mika Coughlana by ovšem měl vést k reorganizaci struktury týmu a tedy i k lepším výsledkům počínaje příštím rokem, myslí si to i brazilský pilot Rubens Barrichello.

„Nová struktura, nový pohled na vývoj, nová motivace a mnoho dalších prvků pomohou Williamsu v příštím roce ke zlepšení současné formy,“ míní Rubens Barrichello, jenž místo ve Formuli 1 nemá pro příští rok ani jediný závod před koncem stávající sezony jisté.

„Hlavním problémem v letošním ročníku bylo, že odešlo několik klíčových lidí a týmu se včas nepodařilo najít náhradu, v průběhu sezony jsme byli ve skluzu tří až čtyř měsíců, což je opravdu nedostižná ztráta. Celý tým se nyní pochopitelně soustřední na nadcházející ročník, ve kterém se chce Willams opět vrátit do té části startovního pole, kam svými potencionálními schopnostmi jednoznačně patří,“ řekl dále Brazilec. „Tento rok nebyl pro tým opravdu jednoduchý, byla to velmi náročná sezona, ale máme před sebou další výzvy. Doufám, že budu moci být součástí budoucnosti tohoto týmu,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít