Barrichello vysvětlil kolizi s Rosbergem

Barrichello vysvětlil kolizi s Rosbergem

Brazilský pilot v závodě havaroval s Nicem Rosbergem, když se jej pokoušel předjet. Jak ale sám závodník řekl po závodě, vůz Mercedes se nesnažil předjet, ale naopak se bránil.

Bránil se prý vozu za ním, což byl Kamui Kobayashi, který se na tuto dvojici dotahoval. „Byl to pro nás velmi těžký závod. Start byl velice obtížný, ačkoli poté jsem se opět dostal do tempa a držel krok z konkurencí, až do incidentu s Rosbergem. Původně jsem ale vůbec neměl v plánu jej předjet, bránil jsem svou pozici před Kamuiem a při brzdění jsem se dostal do problému s přilnavostí a již nemohl nic dělat,“ řekl po závodě Barrichello.

Podle mne za tento incident mohou pneumatiky, které se v dané chvíli rozhodně nechovaly standardně. Chtěl bych se Rosbergovi za nehodu omluvit,“ dodal Brazilec.

Ani Pastor Maldonado, stájový kolega Barrichella, neměl dnes šťastný závod. Odstoupit musel po deseti kolech pro technické problémy s jeho Williamsem. „Zatím nevím, co přesně se s vozem stalo,“ řekl venezuelský závodník pro Autosport. „Budeme si o tom muset promluvit s inženýry a techniky a přijít na to, co přesně se dnes stalo. Byl bych nerad, kdyby se to znovu opakovalo i v dalších závodech,“ dodal po své premiéře Maldonado.

Sdílejte na:
Zavřít