Barrichello od soboty hospitalizován se silnou bolesí hlavy, zotavuje se

Barrichello od soboty hospitalizován se silnou bolesí hlavy, zotavuje se

Pětačtyřicetiletý Brazilec byl převezen do nemocnice, kde mu byl zjištěn menší problém s žílou. Jeho zdravotní stav se však postupně lepší, jak zveřejnil na sociálních sítích.

Bývalý pilot formule 1 Rubens Barrichello prozradil, že je od soboty v nemocnici. Poté, co jej potkala silná bolest hlavy, byl totiž hospitalizován, lékaři přišli na menší cévní komplikaci. Brazilec neposkytl žádné bližší informace o svém stavu, dodal však, že se cítí lépe a těší se zpátky na závodní tratě.

„Vidím, že mi všichni posílají zprávy a mají obavy,“ řekl. „Už dlouho jsem nedal na sociální sítě žádnou fotku a tak, takže jsem se rozhodl, že vám to řeknu.

V sobotu jsem se rozhodl vstát a dát si sprchu. Cítil jsem velikou bolest hlavy. Naštěstí tam byla moje žena a ta zavolala kamaráda doktora, který mě vzal do nemocnice, tady se o mě dobře starají. Měl jsem malý cévní problém, ale chci vám říct, že se cítím skvěle.

Ještě stále podstupuji různá vyšetření, ale už je mi velmi dobře, obtíže v životě jsou ty, které nám ukazují, jak růst a jak být lepší. Jsem tolik vděčný, děkuji Bohu za tu příležitost a brzy budu zpátky na závodní trati. Je skvělé mluvit k vám, přátelé.“

Barrichello odešel z formule 1 na konci roku 2011 coby nejzkušenější pilot všech dob, startoval totiž ve 322 velkých cenách. Během svých 19 sezón dokázal vyhrát 11 závodů, získat 14 pole position a osmašedesátkrát se postavit na stupně vítězů. V šampionátu skončil dvakrát druhý, v letech 2002 a 2004 sekundoval týmovému kolegovi Michaelu Schumacherovi v barvách Ferrari. Mimo italské stáje závodil také pro týmy Jordan, Stewart, Honda, Brawn GP a Williams.

Po odchodu z F1 Barrichello závodí převážně v brazilských Stock Cars, v roce 2014 přitom dosáhl na titul. Sezónu strávil v americké IndyCar a v roce 2017 se zúčastnil závodu 24 hodin Le Mans. Vedle toho pomáhá svému synovi Eduardovi se závoděním na motokárách.

Sdílejte na:
Zavřít