Baku sedne silným motorům, Red Bull očekává ztrátu přes jednu sekundu

Baku sedne silným motorům, Red Bull očekává ztrátu přes jednu sekundu

Podle Helmuta Marka bude na novém okruhu v Baku boj o vítězství týmu Red Bull velký oříšek. Očekává, že vozy jeho týmu budou kvůli extrémně dlouhé rovince ztrácet až 1,2 sekundy na kolo.

Nejdelší rovinka v kalendáři Formule 1 bude pochopitelně nejvíce sedět těm nejsilnějším motorům. Radovat se tak mohou u Mercedesu a po vylepšení turba by mohlo být silné i Ferrari. Naopak nejhůře budou tento fakt snášet u Hondy a Renaultu. „Extrémně dlouhá rovinka nám opravdu nepomůže,“ řekl Helmut Marko, poradce Red Bullu. „Naše počítačové simulace ukazují, že kvůli této pasáži ztratíme až 1,2 sekundy na kolo. I když máme vynikající vůz, bude nemožné to dohnat v zatáčkách,“ řekl dále v rozhovoru pro Autosport.

Marko ale i tak věří, že Red Bull bude silný a bude konkurencí pro Ferrari i Mercedes. „S pneumatikami se nám nedařilo řádně pracovat,“ vrátil se poradce týmu k poslednímu závodu v kanadském Montrealu, kde Red Bull doplatil na podmínky dráhy a chladno. Marka tak potěšil alespoň výkon Maxe Verstappena a jeho obrana čtvrtého místa před Nicem Rosbergem. „Jeho souboj a obrana pozice patřila mezi vrcholy celého závodu. Nemohl to zvládnout lépe,“ pochvaloval si svého svěřence.

Oproti dosavadnímu průběhu kalendáře Formule 1 nás nyní nečeká týdenní přestávka. Velká cena Evropy v ázerbájdžánském Baku se koná hned následující víkend po závodě v Kanadě. První páteční trénink začne hodinu před polednem našeho času. Nedělní závod pak startuje ve tři hodiny odpoledne.

Sdílejte na:
Zavřít