Baku bude vzrušující podívaná, věří Alonso

Baku bude vzrušující podívaná, věří Alonso

Ambasador historicky prvního závodu Formule 1 v ázerbájdžánském Baku očekává napínavou a vzrušující velkou cenu. To vše na městském okruhu s nejdelší rovinkou v kalendáři.

Fernando Alonso byl od samotného začátku zapojen do procesů příprav Velké ceny Evropy v Baku, stal se totiž ambasadorem celého projektu. Není divu, že španělský závodník je krátce před startem závodního víkendu v Ázerbájdžánu nadšený a očekává velmi vzrušující závod.

„Opravdu se těším, až v pátek poprvé vyjedu na závodní dráhu v Baku,“ nechal se slyšet dvojnásobný mistr světa. „Coby ambasador jsem měl to štěstí, že jsem v průběhu několika posledních měsíců mohl nahlédnout na přípravy a plány celého projektu a hlavně nového okruhu.“

„Rozložení trati je impozantní. V některých místech se jedná o typický městský okruh s úzkými uličkami, jindy je to zase regulérní závodní dráha, na které vozy dosahují té nejvyšší maximální rychlosti,“ řekl dále Alonso, který díky skladbě okruhu očekává dramatického a vyrovnané souboje napříč celým startovním polem.

„Už jsem se po okruhu svezl na simulátoru a je tu spoustu věcí, které jej dělají jedinečným. Středověké hradby jsou tak blízko dráhy a nově položenému asfaltu, jede se v protisměru hodinových ručiček a není tu žádný prostor pro chyby. Zdá se, že nás během celého závodního víkendu čekají velká dramata a vzrušující velká cena,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít