Bahrajnský okruh pojmenoval první zatáčku po Schumacherovi

Bahrajnský okruh pojmenoval první zatáčku po Schumacherovi

První zatáčka mezinárodního okruhu v Bahrajnu bude pojmenována po sedminásobném mistrovi světa Michaelu Schumacherovi, který je stále v komatu.

Německý pilot, který závodil za Mercedes nebo Ferrari, zůstává v komatu v nemocnici v Grenoblu, do kterého byl uveden po vážném zranění hlavy při nehodě na lyžích.

Předseda vedení bahrajnského mezinárodního okruhu tím chce vzdát poctu Schumacherovi a také tak oslavit desetileté výročí existence okruhu. K přejmenování zatáčky po Schumacherovi má prý plné požehnání od jeho rodiny.

„S podporou jeho rodiny je to velké privilegium, moci poctít největšího závodníka v historii Formule 1 a někoho, koho mají lidé v Bahrajnu tak blízko u srdce,“ řekl předseda vedení okruhu Zayed Al Zayani.

„Už od jeho prvního objevení zde na Bahrajnském mezinárodním okruhu v roce 2004 se okamžitě stal inspirací pro všechny, kteří v našem království milují motosport a je pro nás tedy přirozené takto ho uctít,“ připomněl předseda Schumacherovo vítězství při první Velké ceně Bahrajnu v roce 2004, kdy získal svůj poslední titul.

Sabine Kehm, Schumacherovo manažerka a mluvčí, dodala: „Michaelova rodina by ráda poděkovala Bahrajnskému Mezinárodnímu Okruhu za toto gesto, které vyzdvihuje Michaelovo úspěchy ve Formuli 1.“

„Bereme to jako projevení úcty k jeho vášni pro motosport. Jsem přesvědčena, že Michael bude tento nápad milovat a cítit se velmi poctěn.“

Sdílejte na:
Zavřít