Až tři jezdci by mohli v letošní sezóně sdílet druhou sedačku v Manoru

Až tři jezdci by mohli v letošní sezóně sdílet druhou sedačku v Manoru

Manor by mohl přijít s neobvyklým řešením ohledně toho, kdo bude v roce 2016 týmovým kolegou Pascala Wehrleina. O toto místo bojují Rio Haryanto, Alexander Rossi a Will Stevens, kteří za sebou mají značnou podporu sponzorů.

Podle zpráv finských novin Ilta Sanomat, by Manor mohl říci ano celému triu. „V kruzích F1 se spekuluje, že do druhého monopostu by během sezóny mohli zasednout všichni tři jezdci,“ prohlašuje zpráva.

Ilta Sanomat vysvětluje, že s tím, jak F1 letos zorganizuje rekordních 21 velkých cen, by každý z jezdců mohl s Manorem podepsat smlouvu na sedm závodů. Indonésan Haryanto, jezdec GP2, kterého podporuje sama indonéská vláda, by měl údajně odjet prvních několik závodů a poté se znova vrátit do kokpitu později v sezóně na asijské závody.

Američan Rossi by měl závodit především v Severní a Jižní Americe, zatímco převážná část Stevensova programu by se měla odehrávat v Evropě. Ilta Sanomat tvrdí, že takováto dohoda by měla každého jezdce vyjít na pět miliónů eur. Plán týmu je navíc podle předpisů uskutečnitelný, konkrétně podle článku 26.1: „Každý tým může během sezóny využít až čtyř jezdců, přičemž každý nový jezdec může získat body do šampionátu.“

Manor byl tipován na tým, který v roce 2016 udělá významný pokrok a to hlavně díky své nové pohonné jednotce od Mercedesu a technické podpory od Williamsu. „Manor udělá velký krok kupředu a to nejen díky motoru,“ prohlásil šéf týmu Mercedes, Toto Wolff. „Věřím, že auto i jezdec budou mít co ukázat.“

Sdílejte na:
Zavřít