Arrivabene se zastal Kimiho: Stále je to prvotřídní jezdec!

Arrivabene se zastal Kimiho: Stále je to prvotřídní jezdec!

Šéf Ferrari si chrání své svěřence, zejména se v posledních dnech zastal Kimiho Räikkönena, o jehož budoucnosti ve Formuli 1 se stále více spekuluje. Podle Arrivabeneho má finský závodník stále co nabídnout.

Smlouva Kimiho Räikkönena s italským týmem skončí s letošní sezonou a stále více se spekuluje o tom, kdo by jej ve voze Ferrari mohl pro příští ročník nahradit. Mezi hlavní kandidáty patří Sergio Pérez, Daniel Ricciardo, ale třeba také Valtteri Bottas. Maurizio Arrivabene však spekulace odmítá a o šampionovi z roku 2007 prohlásil, že je stále prvotřídním závodníkem.

„Už jsem to řekl několikrát. Máme dva skvělé závodníky a oba jsou to mistři světa,“ uvedl šéf stáje z Maranella v rozhovoru pro Motorsport.com. „Stále je příliš brzy na to, abychom mluvili o příštím roce, vždyť jsou před námi ještě dvě třetiny celého ročníku. Co vím je to, že Kimi je stále prvotřídní závodník a pokud má dobře připravený vůz, může být lepší než kdokoliv jiný.“

Arrivabene se rozpovídal také o vztahu se svými jezdci. „Máme spolu přísný, ale upřímný vztah. Kimi je více introvert, ale za poslední rok a půl začal mnohem více mluvit o nastavení svého vozu, dává nám přesnější informace o tom, co by bylo potřeba zlepšit. Sebastian je otevřený, pečlivý a klade velký důraz na detaily. Oba jsou to velcí profesionálové a poznáme to zejména ve chvílích, když ne zrovna všechno jde podle plánu,“ dodal.

Kimi Räikkönen se aktuálně nachází na čtvrtém místě v šampionátu jezdců, pouze 15 mistrovských bodů za stájovým kolegou Sebastianem Vettelem.

Sdílejte na:
Zavřít