Arrivabene má po Rakousku smíšené pocity, vyzdvihl Räikkönena

Arrivabene má po Rakousku smíšené pocity, vyzdvihl Räikkönena

Šéf stáje z Maranella vyjádřil lítost nad odstoupením Sebastiana Vettela kvůli defektu pneumatiky, zároveň však vyzdvihl skvělý výkon a výsledek kolegy Kimiho Räikkönena.

Sebastian Vettel odstoupil z posledního závodu v rakouském Spielbergu po dlouhém stintu na super-měkkých pneumatikách. V sedmadvacátém kole mu na cílové rovince explodovala guma krátce před první zastávkou v boxech. V té době kroužil německý závodník na první příčce.

„Výsledek mohl být lepší, Sebastian by dnes nebýt defektu pneumatiky zcela jistě skončil na stupních vítězů,“ uvedl Maurizio Arrivabene, šéf Ferrari. „Stalo se to zcela neočekávaně v momentě, kdy vedl závod, takže příčinu ještě musíme společně s Pirelli přezkoumat.“

Po výpadku stájového kolegy se dopředu posunul také Kimi Räikkönen. Ten získal další stupně vítězů, i když nechybělo moc a z třetího místa mohlo být druhé. „Pokud jde o Kimiho, ten zaznamenal další pěkné stupně vítězů. Strategie a následná zpětná vazba od závodníka ukázala, že v posledních kolech by mohl předjet druhého Maxe Verstappena. Tomu však zabránily žluté vlajky po nehodě Sergia Péreze,“ mrzelo po závodě Arrivabeneho.

Oba jezdci Ferrari – Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen mají po závodě na okruhu Red Bull Ring stejný počet bodů. S 96 se dělí o třetí a čtvrté místo v šampionátu jezdců za oběma piloty týmu Mercedes.

Sdílejte na:
Zavřít