Arrivabene je přesvědčený, že Ferrari v letošním roce může vyhrát závod

Arrivabene je přesvědčený, že Ferrari v letošním roce může vyhrát závod

Do konce letošní sezony zbývá sedm velkých cen a stáj Ferrari stále čeká na první letošní vítězství. Podle šéfa týmu Maurizia Arrivabeneho však stále není nic ztraceno.

Rok 2015 byl pro italský tým ohromným krokem před. Přišel Sebastian Vettel a Ferrari se opět vrátilo na nejvyšší příčky. Vždyť nově příchozí německý jezdec zaznamenal v loňském roce hned tři vítězství, včetně Singapuru, kde se pojede následující závodní víkend. To tento ročník je pro Ferrari spíše zklamáním. Stáj stále čeká na první triumf a pro Mercedes není významnou konkurencí.

Největším soupeřem stáje z Maranella je nyní Red Bull, se kterým bude tým ve zbylých závodech bojovat o druhé místo v šampionátu týmů. „Na některých okruzích, které nás v příštích týdnech čekají, máme rozhodně šanci na zisk vítězství. Na těch dalších budeme moci pracovat opravdu tvrdě, ale šance tu je,“ řekl před závěrem sezony Arrivabene, šéf Ferrari.

„Už několik měsíců pracujeme na voze pro rok 2017, stejně jako ostatní týmy, protože nás čeká mnoho technických změn a novinek. Nesmíme zapomenout na nové motory a pravidla ohledně žetonů. Máme zdroje, dostatek peněz i schopné lidi, takže pro příští rok už neexistuje žádná omluva,“ řekl dále boss italské stáje.

Ferrari je po povedeném závodním víkendu na domácí půdě v Itálii druhé s náskokem 11 mistrovských bodů na třetí Red Bull. Očekává se, že Mercedes by během noční show v Singapuru nemusel být tak silný a právě Ferrari společně s Red Bullem mají šanci se před stříbrné šípy dostat.

Sdílejte na:
Zavřít