Ani jsem se nezapotil, litoval po závodě Lotterer

Ani jsem se nezapotil, litoval po závodě Lotterer

Debut německého závodníka Andrého Lotterera v královně motorismu trval jen několik málo kilometrů, věří ale, že toto nebyla jeho poslední příležitost.

Trojnásobný vítěz závodů Le Mans nahradil pro Velkou cenu Belgie v závodní sedačce Caterhamu Kamuie Kobayashiho, v jeho hned první kvalifikaci ve formuli 1 se mu povedlo porazit stájového kolegu Marcuse Ericssona a do svého prvního závodu kariéry tak vyrazil z jednadvacáté pozice.

Nicméně dvaatřicetiletý závodník se v kokpitu vozu příliš dlouho neohřál a po pár kolech ze závodu musel odstoupit, připustil, že to pro něj byl velmi hořký den. „Neměl jsem ani příležitost se zapotit, bohužel. Těšil jsem se na opravdu dobrý závod a start se mi poměrně povedl, v jedné ze zatáček jsem byl příliš široký a při návratu na trať vůz z ničeho nic přestal reagovat,“ popisoval celou situaci Lotterer.

„Stáj společně s dodavatelem motorů Renault si bude dnes večer muset sednout a zjistit příčinu těchto technických problémů. Je to samozřejmě škoda, ale když shrnu celý závodní víkend, jsem opravdu spokojený. Samozřejmě bych byl rád, kdyby se mi podařilo závod dokončit a odjet celou Grand Prix, ale i tak to byl opravdu povedený závodní víkend. Mohu se domu vracet opravdu šťastný, i když závod nedopadl podle představ,“ dodal německý závodník.

Sdílejte na:
Zavřít