Alonso: Z posledního místa na sedmé mi pomohlo i štěstí

Alonso: Z posledního místa na sedmé mi pomohlo i štěstí

Fernando Alonso se se startem z posledního místa do závodu v Malajsii vypořádal parádně a nakonec skončil sedmý. Španěl však uznává, že mu k tomu pomohlo i nemalé štěstí.

Fernando Alonso se musel vypořádat s penalizací 45 míst na startovním roštu, kterou dostal za výměny některých komponent své pohonné jednotky. Jenže španělský pilot skvěle odstartoval, vyhl se kolizi na startu a během prvního kola se dokázal posunout o neuvěřitelných deset míst.

Dvojnásobný mistr světa také využil své strategie tří zastávek v boxech, aby se v cíli mohl radovat ze sedmého místa. Porazil dokonce svého stájového kolegu Jensona Buttona, který skončil devátý. „Byl to pro nás opravdu vzrušující závod se šťastným koncem,“ uvedl Alonso k podniku v malajském Sepangu.

„Po startu z poslední pozice jsme získali několik míst a hlavně se dokázali vyhnout kolizi v první zatáčce. Tam jsme měli opravdu velké štěstí. Pomohl nám také vhodně povolaný virtuální safety car. Po sankcích za výměnu částí pohonné jednotky jsme si zasloužili nějaké to štěstí a vida, povedlo se to,“ radoval se španělský závodník, který je nyní na desátém místě v šampionátu jezdců se ziskem 42 bodů.

Sdílejte na:
Zavřít