Alonso: Z auta jsem dostal maximum

Alonso: Z auta jsem dostal maximum

Španělský závodník přiznal médiím, že sedmé místo v kvalifikaci bylo pro Ferrari maximem. Není zcela spokojený, nicméně se před zítřejším závodem ještě nevzdává.

Fernando Alonso si moc dobře uvědomuje, že za současného stavu v šampionátu potřebuje každý bod, tudíž je pro něj každá příčka získaná k dobru v kvalifikaci velmi důležitá. Se španělským pilotem to nevypadalo špatně, ještě pár minut před koncem kvalifikačních jízd byl čtvrtý, jenže jej dokázalo překonat několik soupeřů a nakonec do zítřejšího závodu odstartuje ze sedmé pozice.

Sebastian Vettel má před španělským pilotem třináctibodový náskok, do konce letošního ročníku zbývají ještě tři závody a dnešní kvalifikace hraje do karet spíše lídru šampionátu, který si vyjel třetí místo. „Nebyli jsme v kvalifikaci příliš konkurenceschopní, ale s výsledkem jsem spokojený,“ řekl pilot Ferrari.

„Myslím si, že jsem dnes z vozu vycucal absolutní maximum. Zajel jsem čas 1:41.5 ve druhé části kvalifikace, stejně tak i v prvním a druhém měřeném pokusu v závěrečné části. Myslím si, že i kdybychom zajeli 100 měřených pokusů, stále by to byl ten a samí čas,“ řekl dále Alonso. „Bohužel tu bylo šest závodníků, kteří byli rychlejší než já.“

Vzhledem k jeho posunu z pátého místa na druhou příčku minulý víkend v Indii zůstává Fernando Alonso i před zítřejším závodem v Abú Dhabí optimistou. „Pravidelně jsme v závodech konkurenceschopnější a rychlejší než v sobotních kvalifikacích, proto není důvod k obavám,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít