Alonso: Ve Ferrari bych se nikdy nestal mistrem světa

Alonso: Ve Ferrari bych se nikdy nestal mistrem světa

Ferrari mu nabídlo prodloužení smlouvy až do roku 2019. Odmítl. Fernando Alonso si totiž myslí, že v italském týmu by se už nikdy nestal mistrem světa.

Bude to už dlouhých 10 let od chvíle, kdy se Fernando Alonso radoval ze svého druhého mistrovského titulu, který v roce 2006 získal s týmem Renault. Od té doby závodil za McLaren, vrátil se do Renaultu a posléze působil několik let ve Ferrari. Ani jeden tým mu ale nepřipravil takový vůz, se kterým by předchozí úspěchy mohl zopakovat.

Španělský závodník ale věří, že i nadále má šanci získat svůj třetí mistrovský titul. „Ano, věřím, že ano,“ odpověděl na otázku, zdali má stále šanci rozšířit sbírku svých trofejí. „Soutěžím, abych vyhrával. Poku bych takovou naději neměl, už bych tu dávno nebyl.“

Šampion z let 2005 a 2006 zároveň přiznává, že boj o titul v tomto roce je téměř vyloučená věc. Věří ale, že by mohl bojovat alespoň o stupně vítězů. „Nemyslím si, že od stupňů vítězů jsme daleko. Uvidíme, jak na tom budeme první závodní víkend,“ řekl dále.

Alonso také znovu potvrdil, že rozhodně nelituje opuštění stáje z Maranella. „Ferrari mi nabídlo prodloužení smlouvy do roku 2019, ale já to odmítl. Nikdy bych se tam nestal mistrem světa. Teď si závody Formule 1 užívám mnohem víc, i když o několik míst zaostávám,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít