Alonso: Stále jsem motivovaný!

Alonso: Stále jsem motivovaný!

Španělský závodník vyvrátil spekulace o tom, že by do současných závodů Formule 1 nebyl dostatečně zapálený a pro boje o další mistrovské tituly mu chyběla motivace. Nic z toho podle Fernanda Alonsa není pravda.

I když už pokukuje po dalších možnostech, Fernando Alonso se nyní nechal slyšet, že odchod z Formule 1 rozhodně neplánuje. „Já nevím, jak si kdokoliv na světě může myslet, že nejsem dostatečně motivovaný,“ podivil se španělský závodník v rozhovoru pro AS a narážel tak na slova bývalého závodníka a reportéra Johnnyho Herberta.

„V roce 2012 jsem do posledního závodu bojoval o mistrovský titul, o rok později skončil druhý a v dalším roce nasbíral třikrát více bodů než Räikkönen. V minulé sezoně jsem zase v Maďarsku tlačil svůj vůz, abych jej stihl co nejdříve dopravit do pitlane. Nyní jsem měl poraněná žebra a stejně žádal Mezinárodní automobilovou federaci, aby mi dovolila závodit. Je absurdní říci, že už nejsem motivovaný,“ zlobil se mistr světa z let 2005 a 2006.

„Můžete o mně říct, že jsem pomalý, starý, ošklivý… ale rozhodně ne to, že už nejsem motivovaný,“ řekl dále Alonso, který Herbertovi kritická slova o pár dní později vrátil. Během přímého přenosu mu řekl, že skončil jako komentátor, protože není mistrem světa. „Co jsem mu řekl, to bylo myšleno z legrace. Ale třeba moje maminka o mě měla po nehodě v Austrálii velký strach Nelíbilo se jí, že chci v Bahrajnu závodit a pak přijde tenhle chlápek a řekne, že bych měl odejít,“ nechápal Španěl.

Sdílejte na:
Zavřít