Alonso pocítil přetížení 44G, společně s Räikkönenem jsou ale v pořádku

Alonso pocítil přetížení 44G, společně s Räikkönenem jsou ale v pořádku

Hned v úvodním kole Velké ceny Rakouska došlo k vážně vypadající kolizi mezi Kimim Räikkönenem a Fernandem Alonsem. Oba bývalí mistři světa jsou ale v pořádku.

„Při nárazu došlo k přetížení 44G, ale dobrá zpráva je ta, že jsme oba v pořádku. Kvůli přetížení jsem musel navštívit lékařské centrum,“ uvedl po nehodě Fernando Alonso. „Byl jsem v nesprávný čas na nesprávném místě. Kimi na rovince ztratil kontrolu nad svým vozem a já už neměl šanci se mu vyhnout.“

Alonso se už před startem velké ceny v Rakousku nechal slyšet, že závod bere pouze jako test, McLaren tu totiž měl jen minimální naději na zisk dalších mistrovských bodů. Start ale Španělovi vyšel, z devatenácté pozice poskočil na čtrnáctou. „Pokusil jsem se co nejrychleji vystoupit a zjistit, jestli je v pořádku. Když jsem viděl, že z vozu vyndává volant, ulevilo se mi,“ dodal.

Pro dvojnásobného mistra světa z let 2005 a 2006 je to už čtvrtý nedokončený závod v řadě, naposledy viděl cíl během Velké ceny Bahrajnu a na bodované příčky letos zatím nedosáhl.

Nehodu vyšetřovali komisaři, došli ale k závěru, že žádné sankce ani tresty za tento incident udělovat nebudou.

„Bylo to opravdu nezvyklé. Měl jsem tam už třetí nebo čtvrtý rychlostní stupeň a nikdy by mě nenapadlo, že vůz zareaguje takto. Musíme se na to společně podívat a co nejrychleji zjistit příčinu,“ řekl k incidentu Kimi Räikkönen.

LAP 1/71: Both Raikkonen and Alonso walk away from accident unscathed #AustrianGP pic.twitter.com/IM0HsC50jq

— Formula 1 (@F1) June 21, 2015

Scary crash to start the race involving Fernando Alonso an Kimi Raikkonen. #F1 pic.twitter.com/ia29LRYOXd

— Racing Humour (@racinghumour) June 21, 2015

Sdílejte na:
Zavřít