Alonso: Opustit Ferrari bylo velmi těžké rozhodnutí

Alonso: Opustit Ferrari bylo velmi těžké rozhodnutí

Fernando Alonso připouští, že odejít ze stáje Ferrari bylo opravdu těžké rozhodnutí, věří ale, že to pro jeho kariéru bude dobrý krok.

Po měsících mnoha spekulací nakonec stáj před posledním závodem sezony v Abú Dhabí oficiálně oznámila rozvázání partnerství s Fernandem Alonsem, který v týmu působil od roku 2010.

Nyní se španělský závodník nechal slyšet, že rozhodnutí opustit Ferrari bylo opravdu složité, jedním dechem ale dodává, že odchod do jiného týmu by mohl znamenat návrat na vítěznou vlnu.

„Bylo to opravdu složité rozhodnutí. Uzavřít dveře k Ferrari s vědomím, že příští rok nebudu působit v tomto červeném týmu,“ nechal se slyšet Alonso. „Je to velmi, opravdu velmi těžké rozhodnutí. Myslím, že Felipe (Massa) zažíval v minulém roce podobné pocity, když po dlouholetém partnerství stáj opouštěl.“

„Ale chybí mi oslavy na stupních vítězů. Chybí mi slavení se šampaňským, vítězení v jednotlivých závodech a sbírání mistrovských titulů. Věřím, že nový projekt mě posune blíže k těmto cílům,“ řekl dále španělský pilot, který má podle posledních a zatím nejpravděpodobnějších spekulací namířeno do stáje McLaren.

„Možná, že se mi to nepovede už příští rok, ale rozhodně to bude zajímavá bitva. Mercedes bude znovu největším favoritem na startovním roštu a pro ostatní týmy bude velmi těžké zaplnit tuto mezeru,“ dodal šampión z let 2005 a 2006, ve kterých získal triumfy v týmu Renault.

Sdílejte na:
Zavřít