Alonso: Oba naše vozy v cíli jsou úspěchem

Alonso: Oba naše vozy v cíli jsou úspěchem

Španělský pilot závodil poprvé od hrůzné nehody v Austrálii a i když opět nedosáhl na bodované pozice, s vývojem Velké ceny Číny byl spokojen. Těší jej zejména fakt, že oba vozy McLaren dojely do cíle.

Do Velké ceny Bahrajnu pře dvěma týdny Fernando Alonso nenastoupil a jeho náhradník Stoffel Vandoorne vybojoval pro tým McLaren první letošní body. Stájový kolega Jenson Button měl ale technické problémy a kvůli nim vypadl hned v úvodu závodu. Dvojnásobný mistr světa je rád, že nic podobného se tentokrát neopakovalo a oba vozy McLaren dojely do cíle, i když ne na bodovaných pozicích.

„Nebylo to jednoduché. Neměli jsme dostatečné tempo k tomu, abychom závod dokončili na bodech,“ přiznal po závodě v čínské Šanghaji Alonso. „Zvolili jsme strategii dvou zastávek a snažili se z toho vytěžit co nejvíce. Ale safety car nám příliš nepomohl a ani po něm nešel průběh závodu tak, jak jsme si představovali.“

„Musíme se podrobněji podívat na oblasti, ve kterých je potřeba se zlepšit. Během dnešního odpoledne jsme se pohybovali mezi širokým spektrem soupeřům, takže bychom si z tohoto závodu měli odnést dostatek důležitých informací, které nám pomohou odhalit naše silné a slabé stránky,“ řekl dále Španěl.

Pilot McLarenu si ale ze závodního víkendu v Šanghaji odnesl i určitá pozitiva. „Dnešní závod byl vůbec prvním dlouhým stintem který se mi s letošním vozem povedlo odjet. Během předsezónních testů jsem nikdy neodjel 50 kol v kuse a v Austrálii jsem havaroval po pár kolech. Rozhodně je dobré, že máme oba vozy v cíli. Neustále se snažíme zlepšovat a už teď se těším na další závod,“ dodal Alonso, který závod dojel dvanáctý, o příčku výš než jeho stájový kolega Jenson Button.

Sdílejte na:
Zavřít