Alonso: Není to jen o získávání titulů

Alonso: Není to jen o získávání titulů

Fernando Alonso minulý závodní víkend přišel o další možnost získat s Ferrari svůj třetí mistrovský titul, nechal se ale slyšet, že působení ve Formuli 1 není jen o vyhrávání šampionátů.

Minulou neděli si vítězstvím v indické Velké ceně Sebastian Vettel zajistil svůj čtvrtý mistrovský titul v řadě a znovu porazil svého největšího rivala Fernanda Alonsa.

Pro Ferrari to byl další nelehký rok, byť se start do sezóny italskému týmu povedl, hlavním konkurentům v boji o mistrovské primáty znovu nestačil a musel se spokojit jen s pravidelným sbíráním mistrovských bodů.

Fernando Alonso ale ani v této chvíli neztrácí hlavu, tvrdí, že je ve Ferrari šťastný a že působení ve Formuli 1 není jen o sbírání mistrovských titulů.

„Užívám si to, když má celý tým radost z dobrých výsledků,“ nechal se slyšet Alonso. „Není to jen o sbírání titulů, jde také o to, aby byl celý tým spokojený.“

V příští sezóně nás čeká velké množství změn, včetně nových šestiválcových agregátů. I to by podle Fernanda Alonsa mohla být příležitost stáj Red Bull dohnat. „Musíme začít pracovat ještě tvrději, protože před sebou máme velkou výzvu,“ říká Španěl.

„Oni byli v posledních čtyřech letech zcela dominantní a my musíme přijít na způsob, kterým se nám podařilo být ještě lepší. Práce, kterou jsme odvedli za poslední léta, prostě nestačila. Chceme příští rok vyhrát šampionát, takže musíme pracovat co nejvíce již teď,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít